Szkolny Klub Wędrówki "Sprytne Liski"

image33

Cele i zamierzenia działalności klubu

We wrześniu, przy naszej szkole rozpoczął działalność klub wędrówki! Celem działalności naszego klubu jest przede wszystkim integracja naszej szkolnej społeczności, ale również zaangażowanie młodzieży w aktywną formę wypoczynku, oraz poznanie własnego regionu pod względem geograficznym, historycznym i przyrodniczym. 


Działalność klubu obejmuje również przedsięwzięcia realizowane w ramach programu turystyki szkolnej: prowadzenie kroniki klubu, gazetki ściennej i organizowanie konkursów.  

W ramach klubu będą organizowane krótkie, przystosowane do naszych możliwości wędrówki po okolicznych ciekawych szlakach turystycznych. 


Dojazd na miejsca spotkań będzie w zakresie własnym rodzin (zachęcamy do wspólnego używania samochodów (car-pooling). Będziemy starać się tak wybierać miejsca naszych wypraw, żeby nie trzeba było płacić za wstęp, lub, żeby opłaty były minimalne.

Wyprawy odbywać się będą zazwyczaj w niedziele rano. 

Czas i miejsca wycieczek będą ogłaszane na stronie www szkoły, na stronie FB, oraz wysyłane drogę e-mail. 

Opiekunem klubu w tym roku będzie pani Marta Gil


Od rodziców oczekujemy propozycji na kolejne wędrówki i współpracy w ich organizacji.

Najbliższa Wyprawa

image34

Walkway Over the Hudson State Historic Park

Do trzech razy sztuka! Dwa razy próbowaliśmy przejść mostem na drugi brzeg Hudsonu, ale pogoda krzyżowała nam plany. Sprytne Liski się nie poddają i zapraszają rodziny i przyjaciół szkoły na wspólny, ostatni przed wakacjami spacer.


Kiedy: 15 czerwca, godz. 10:30 rano

Gdzie: Walkway Over the Hudson State Historic Park

Przewidywany czas trwania: 2.5 godziny

Adres parkingu, gdzie się spotykamy: 61 Parker Ave, Poughkeepskie, NY 12601

Parking płatny $5/ 4 godziny za samochód 

Koordynator: Marta Gil 914 844 7802


Tym razem przejdziemy się historycznym mostem nad rzeką Hudson, łączącym Poughkeepsie i Highland. Most ten został wybudowany w XIX wieku i przez wiele lat służył jako most kolejowy. Po pożarze w 1974 roku został opuszczony i nie był używany aż do 2009 roku, kiedy to po remoncie dostał drugie życie i stał się najdłuższym na świecie tego typu mostem dla pieszych.  Długość mostu to 1.28 mili, czyli cały spacer to w przybliżeniu 2.5 mili.  Po drugiej stronie rzeki, w Highland, NY są stoliki piknikowe, więc zachęcamy wszystkich do wzięcia kanapek i herbatki.  Spacer nie powinien zabrać dłużej niż dwie i pół godziny z piknikiem. Proszę wziąć ciepłe rzeczy i czapki dla dzieci w razie wiatru. Po spacerze chętne rodziny z najmłodszymi dziećmi mogą się wybrać do muzeum dla dzieci (Mid-Hudson Children's Museum 75 N. Water Street, Poughkeepsie, NY), które jest położone zaledwie 1 milę od parkingu, gdzie zostawiamy samochody.  Konkurs na nazwę rozstrzygnięty

image35

autor: Marta Szpilka

image36

W ubiegłą sobotę rozstrzygnięty został konkurs na nazwę i znaczek dla szkolnego klubu wędrówki. Pięcioro uczniów zgłosiło prace, które tu prezentujemy. Jak widać. wszystkie projekty były piękne i pomysłowe. Dzieci włożyły w nie dużo wysiłku. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Cała piątka zasłużyła na nagrody, jednak klub może mieć tylko jedną nazwę. Liczba głosów na wszystkie prace była bardzo zbliżona, ale największą popularnością cieszyło się jednak logo "Sprytne Liski" i taką też nazwę nosił będzie nasz klub! Zwycięską pracę do konkursu zgłosił Dominik Zaba. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

image37

autor: Elisa Ciborowski

image38

autor: Gabriel Blachowicz

image39

Wręczenie nagród

image40

autor: Nicole Ciborowski