Szkolny Klub Wędrówki "Sprytne Liski"

Cele i zamierzenia działalności klubu

We wrześniu, przy naszej szkole rozpoczął działalność klub wędrówki! Celem działalności naszego klubu jest przede wszystkim integracja naszej szkolnej społeczności, ale również zaangażowanie młodzieży w aktywną formę wypoczynku, oraz poznanie własnego regionu pod względem geograficznym, historycznym i przyrodniczym.

Działalność klubu obejmuje również przedsięwzięcia realizowane w ramach programu turystyki szkolnej: prowadzenie kroniki klubu, gazetki ściennej i organizowanie konkursów.

W ramach klubu będą organizowane krótkie, przystosowane do naszych możliwości wędrówki po okolicznych ciekawych szlakach turystycznych.

Dojazd na miejsca spotkań będzie w zakresie własnym rodzin (zachęcamy do wspólnego używania samochodów (car-pooling). Będziemy starać się tak wybierać miejsca naszych wypraw, żeby nie trzeba było płacić za wstęp, lub, żeby opłaty były minimalne.

Wyprawy odbywać się będą zazwyczaj w niedziele rano.

Czas i miejsca wycieczek będą ogłaszane na stronie www szkoły, na stronie FB, oraz wysyłane drogę e-mail.

Opiekunem klubu w tym roku będzie pani Marta Gil

Od rodziców oczekujemy propozycji na kolejne wędrówki i współpracy w ich organizacji.

Najbliższa Wyprawa

Mount Spitzenberg - Blue Mountain Reservation w Peekskill, NY

Kiedy: 29 września 10:30 rano (w razie deszczu 6 października)

Gdzie: Blue Mountain Reservation

Przewidywany czas trwania: 2.5 godziny

Adres parkingu, gdzie się spotykamy: 435 Welcher Avenue, Peekskill, NY  10566

Parking płatny $10 za samochód

Koordynator: Marta Gil 914 844 7802

Mapa Parku

Sprytne Liski zapraszają na wędrówkę po parku Blue Mountain Preserve w Peekskill, NY.

Na szlak wchodzimy wejściem od Welcher Ave.  Początkowo w miarę łatwa i płaska trasa doprowadzi nas do góry Spitzenberg. Wejście na jej szczyt będzie kulminacyjnym punktem naszej wędrówki.

Zdjęcia z tego malowniczego miejsca można oglądać tutaj.

Po wędrówce rodziny, które będą miały na to ochotę mogą się spotkać na kawę i ciacho (mogą też być pyszne naleśniki, czy gofry) w kultowym Peekskill Coffee House, lub odpocząć w parku nad Hudsonem.

Serdecznie zapraszamy!

Konkurs na nazwę rozstrzygnięty

autor: Marta Szpilka

W ubiegłą sobotę rozstrzygnięty został konkurs na nazwę i znaczek dla szkolnego klubu wędrówki. Pięcioro uczniów zgłosiło prace, które tu prezentujemy. Jak widać. wszystkie projekty były piękne i pomysłowe. Dzieci włożyły w nie dużo wysiłku. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Cała piątka zasłużyła na nagrody, jednak klub może mieć tylko jedną nazwę. Liczba głosów na wszystkie prace była bardzo zbliżona, ale największą popularnością cieszyło się jednak logo "Sprytne Liski" i taką też nazwę nosił będzie nasz klub! Zwycięską pracę do konkursu zgłosił Dominik Zaba. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

autor: Elisa Ciborowski

autor: Gabriel Blachowicz