Szkolny Klub Wędrówki "Sprytne Liski"

image9

Cele i zamierzenia działalności klubu

We wrześniu, przy naszej szkole rozpoczął działalność klub wędrówki! Celem działalności naszego klubu jest przede wszystkim integracja naszej szkolnej społeczności, ale również zaangażowanie młodzieży w aktywną formę wypoczynku, oraz poznanie własnego regionu pod względem geograficznym, historycznym i przyrodniczym. 


Działalność klubu obejmuje również przedsięwzięcia realizowane w ramach programu turystyki szkolnej: prowadzenie kroniki klubu, gazetki ściennej i organizowanie konkursów.  

W ramach klubu będą organizowane krótkie, przystosowane do naszych możliwości wędrówki po okolicznych ciekawych szlakach turystycznych. 


Dojazd na miejsca spotkań będzie w zakresie własnym rodzin (zachęcamy do wspólnego używania samochodów (car-pooling). Będziemy starać się tak wybierać miejsca naszych wypraw, żeby nie trzeba było płacić za wstęp, lub, żeby opłaty były minimalne.

Wyprawy odbywać się będą zazwyczaj w niedziele rano. 

Czas i miejsca wycieczek będą ogłaszane na stronie www szkoły, na stronie FB, oraz wysyłane drogę e-mail. 

Opiekunem klubu w tym roku będzie pani Marta Gil


Od rodziców oczekujemy propozycji na kolejne wędrówki i współpracy w ich organizacji.

Konkurs na nazwę rozstrzygnięty

image10

autor: Marta Szpilka

image11

W ubiegłą sobotę rozstrzygnięty został konkurs na nazwę i znaczek dla szkolnego klubu wędrówki. Pięcioro uczniów zgłosiło prace, które tu prezentujemy. Jak widać. wszystkie projekty były piękne i pomysłowe. Dzieci włożyły w nie dużo wysiłku. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Cała piątka zasłużyła na nagrody, jednak klub może mieć tylko jedną nazwę. Liczba głosów na wszystkie prace była bardzo zbliżona, ale największą popularnością cieszyło się jednak logo "Sprytne Liski" i taką też nazwę nosił będzie nasz klub! Zwycięską pracę do konkursu zgłosił Dominik Zaba. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

image12

autor: Elisa Ciborowski

image13

autor: Gabriel Blachowicz

image14

Wręczenie nagród

image15

autor: Nicole Ciborowski