Egzamin LOTE 2018

Uczniowie, którzy kończą naukę w naszej szkole mają szansę podejść do egzaminu LOTE (Language Other Than English), dawniej Regents. Ten nieobowiązkowy egzamin sprawdzający biegłość w posługiwaniu się językiem polskim podsumowuje dziewięcioletnią naukę w polskiej szkole. Uczniowie większości amerykańskich szkół średnich mogą mieć jego wynik wpisany w transkrypt,  wysyłany przez ich szkoły na wyższe uczelnie podczas procesu aplikacji. Często dobry stopień z egzaminu LOTE może zwiększyć szansę na to, że uczeń dostanie się na wybraną uczelnię. Egzamin odbywa się jesienią i uczniowie naszej szkoły zawsze osiągają bardzo dobre wyniki. W tym roku egzamin odbył się 18 listopada na  Central Connecticut State University w New Britain. Podeszło do niego czworo naszych absolwentów: Claudia Rusinowski, Karolina Ślaski, David Dziuba i Adam Ulatowski. Właśnie dostaliśmy wyniki i jak zwykle mamy powód do dumy. Claudia i Karolina zdobyły maksymalną liczbę punktów a średnia całej czwórki to 95 procent. Gratulujemy i mamy nadzieję, że zarówno ten egzamin jak i wieloletnia nauka w naszej szkole otworzą przed nimi wiele drzwi.