Konkurs 2019

V Festiwal Szkół Polonijnych - "Jestem Polakiem i jestem dumny"

16 marca, w ramach organizowanego przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających festiwalu  "Jestem Polakiem i jestem dumny" odbył się u nas konkurs plastyczny.  Młodsi uczniowie mieli za zadanie przedstawić w formie plakatu  jeden z polskich obiektów znajdujących się na liście dziedzictwa narodowego UNESCO. Starsi natomiast projektowali znaczek pocztowy przedstawiający sylwetkę polskiej kobiety sukcesu. W związku z tym, że do naszej szkoły chodzą tylko utalentowane dzieci, bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Po długich debatach Rada Pedagogiczna zdecydowała się wyróżnić następujących uczniów:

W kategorii plakatu, w przedziale:

klasy 0-2

1 miejsce  - David Pigan

2 miejsce - Mateusz Sowa

3 miejsce - David Mikula

klasy 3-6

1 miejsce - Karolina Kopeć

2 miejsce - Nicole Ciborowski

3 miejsce - Ola Ryszka

klasy 7-8

1 miejsce - Claudia Pokora

2 miejsce - Lexi Wawrzyniak

3 miejsce - Sofia Piasecki

Wszystkie prace wywieszone są w korytarzu naszej szkoły i zapraszamy wszystkich rodziców do oglądania.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymali karty podarunkowe do kina a wyróżnieni w kategorii plakat dodatkowo mazaki.

Już 7 kwietnia laureaci szkolnej edycji konkursu zaprezentują swoje prace podczas festiwalu w Manville, NJ.

Udział w tej cyklicznej imprezie to dla naszych uczniów nie tylko szansa na to, żeby zaprezentować swój talent, ale również na to, by poznać kolegów i koleżanki i innych szkół polonijnych z naszego regionu.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj